sobota, 1 marca 2008

Microprose powraca :(

Założona w 1982 roku przez Sida Meiera i Billa Stealeya firma Microprose była jedną z najważniejszych firm developerskich do końca lat 90ch. Nie trzeba chyba mówić ile wspaniałych symulatorów (F-19, Gunship, Gunboat, F-15 Strike Eagle), gier strategicznych (X-Com, Civilization, Master of Magic, Master of Orion) czy nawet gier RPG (Darklands, Legacy) im zawdzięczamy.

W 2008 roku możemy zobaczyć, że Microprose zamierza powrócić na rynek elektronicznej rozrywki. Niestety, nie cieszcie się zbyt wcześnie.... nowe Microprose robi urządzenia elektroniczne.

Na stronie Microprose możemy zobaczyć pierwsze trzy akcesoria naznaczone znakiem MPS, z których cały jeden jest bezpośrednio związany z graniem.Tak proszę państwa. Microprose zaczęło robić arcade sticki. Nie mówię, wygląda całkiem nienajgorzej. Oczywiście sam drążek przypomina joya od Atari2600, a prócz tego jest jeszcze trackball (tego akurat w wielu arcade stickach brakuje).
Ale czemu są tylko cztery fire na górze (bo są jeszcze dwa inne gdzieś z boku)? Absolutne minimum to 6 (a optimum to 8 w dwóch rzędach po 4).

Z innych urządzeń opatrzonych logiem Microprose, mamy również przełącznik HDMI (przydatne) oraz konwerter telewizji cyfrowej na sygnał analogowy.

To się nazywa eksploatowanie marki :(

Brak komentarzy: