sobota, 23 lutego 2008

Quake Live

Rok temu, na QuakeConie zapowiedziano Quake Zero, czyli darmowego Quake III: Arena do grania dzięki przeglądarce internetowej. Niedawno przemianowano grę na Quake Live.Patrząc na obrazki ciężko się nie zgodzić, gra wygląda dokładnie jak stary dobry Q3, tylko że w panoramie. I to chyba dobrze?
Jeżeli chodzi o grę przy pomocy przeglądarki, to chyba nie do końca to tak będzie. EULA twierdzi, że coś sobie trzeba ściągnąć. Nie wiem, czy to tylko odpowiedni plugin do obsługi grafiki 3D, czy po prostu całego klienta uruchamianego z poziomu przeglądarki.
A ponieważ gra ma być darmowa, to w lobby gry będą wyświetlane reklamy. No cóż, mimo że gra jest teraz tania jak barszcz (choćby dzięki Steamowi), to darmowa gra z reklamami jest dla mnie do zaakceptowania. Szczególnie, że id pomyślało o całej otoczce społecznościowej - friendlisty, statystyki, turnieje i tym podobne doskonałości.

A piszę o tym, ponieważ id ogłosiło niedawno zapisy na betę Quake Live. Wystarczy podać swój e-mail i mieć trochę szczęścia.

Brak komentarzy: