wtorek, 6 maja 2008

[Aktualizacja] Cyfrowa dystrybucja wg Blizzard

Dziś Blizzard uruchomił w swoim sklepie możliwość kupienia cyfrowych wersji swoich gier.

Jak widać wybór jest wciąż niewielki, bo dostępne są wyłącznie Starcrafty oraz Warcraft 3 wraz z dodatkiem. Dodatkowo, cena tych ostatnich nie jest zbyt zachęcająca, zważywszy że w Polsce można kupić platynową kolekcję w cenie poniżej 50zł. Natomiast 33-35zł za Starcrafty?
No cóż, To całkiem nienajgorsza cena.
Dodatkową zaletą jest to, że raz kupioną grę można ściągać dowoli, nie tak jak w innych systemach cyfrowej dystrybucji (hello Electronic Arts).
No, ale tak czy inaczej, szkoda że Blizzard nie dał możliwośći kupna pozostałych swoich gier - Warcrafta 2 czy obydwu części Diablo. W końcu, chyba nie byłby to aż TAKI problem. Przecież nie wymagam, żeby udostępniali Lost Vikings.
Jakby ktoś chciał skorzystać to oczywiście zapraszam tutaj.

Aktualizacja:
Okazuje się, że to nie koniec nowości. Prócz tego, że można kupić sobie gry, można także zarejestrować na swoim koncie posiadane już gry, a później ściągnąć same gry z serwerów Blizzarda Jednakże w chwili obecnej można sobie ściągnąć tylko te gry, które są dostępne do kupienia (choć zarejestrować Diablo 2 i LOD można). Za to, w dowolnym języku, więc jak ktoś ma polskiego Warcrafta 3 i mu tłumaczenie przeszkadza, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ściągnąć sobie wersję angielską.

Brak komentarzy: