wtorek, 20 maja 2008

Retro tydzień IX

XBLA

Assault Heroes 2 - nie jest to może gra retro w sensie dosłownym, bo to oryginalny tytuł wydany w 2008 roku. Ale, że gra polega na chodzeniu (jeżdżeniu) i strzelaniu do masy przeciwników, a to wszystko z rzutu z góry, postanowiłem o tym wspomnieć.

PSN

Cała jedna retro-gra - Command & Conquer: Red Alert w wersji z PSone. No cóż, lepsze to niż nic chyba.
Choć do tego doszedł jeszcze dodatek do Pixeljunk Monsters o podtytule Encore. Miłośnicy Tower Defense mogą się cieszyć.

PSP

Na PSN poświęconej konsolce PSP można sobie było zakupić WipEout Pure, czyli pierwszą część futurystycznych wyścigów na PSP.

Wii

Digital Champ: Battle Boxing (TG-16 - 700 punktów) - boks na PC-Engine. “Nieco” przypomina salonową wersję Punch Out. Ale nie jest tak dobre.
Gley Lancer (MD - 900 punktów) - jeszcze jeden shmup na konsoli Virtual Console. Z pewnością nie najlepszy na rynku, ale bardzo dobry.
Star Parodier (TG-16 - 900 punktów) - parodia serii Star Soldier. Naprawdę doskonały shmup ze świetną grafiką oraz miłą dla ucha muzyką. No i można wcielić się w samą konsolę PC-Engine CD i strzelać płytami CD. Z tych trzech gier, jest to zdecydowanie najlepszy tytuł w tym tygodniu.

Brak komentarzy: